فروردین ۲۶ ۱۳۹۹ 0comment
چتر سایبان

چتر سایبان

چتر سایبان

اولین معیاری که برای دسته بندی سایبان چتری از آن استفاده می‌شود، جنس پارچه چتر سایبان استفاده شده برای ساخت سایه بان است. این جنس پارچه مشخص می‌کند که امکان استفاده از چتر سایبان در چه قسمت‌هایی وجود دارد و میزان مقاومت آن در برابر نور خورشید و همچنین شرایط بارندگی به چه صورت است. در حال حاضر سه مدل پارچه برای محصولات چتر سایبان استفاده می‌شود.

انواع جنس پارچه چتر سایبان

پارچه‌های برزنتی الیافی و نخی: این پارچه‌ها ظاهری هم مانند پارچه‌های معمولی دارند و به کمک الیاف و نخ بافته شده‌اند. مقاومت این پارچه‌ها در برابر نور خورشید و بارندگی کمتر از گزینه‌های دیگر است و معمولاً به عنوان سایبان متحرک از چتر سایبان استفاده می‌شود.

پارچه‌های برزنتی PVC: ماده اصلی به کار رفته در ساخت چتر سایبان این پارچه‌ها ماده pvc و پلیمرهای مربوط به آن است که یک پارچه مقاوم و منعطف چتر سایبان به ما می‌دهد. این پارچه‌ها تنوع رنگی بالایی دارند و مقاومت چتر سایبان در برابر نور خورشید و نزولات جوی بالاست. بنابراین اغلب به عنوان سایبان چتری در محیط آزاد از چتر سایبان استفاده می‌شود.

پارچه‌های خلبانی و نانو: جدیدترین نوع پارچه‌های استفاده شده برای ساخت چتر سایبان هستند که در آنها از فناوری نانو استفاده شده است. پارچه‌ها تمامی ویژگی‌های مناسب و استاندارد برای یک پوشش چتر سایبان در هوای آزاد را دارند و معمولاً اغلب سازندگان ترجیح می‌دهند که از این پارچه‌ها برای محصولات چتر سایبان خود استفاده کنند.

انواع سایبان چتری از لحاظ کنترل

سایبان چتری ثابت: در این دسته چتر سایبان میله‌ها و بال‌های کناری سایه بان به صورت ثابت به پایه مرکزی آن وصل شده‌اند و امکان حرکت آنها به صورت افقی یا عمودی از بین رفته است. این روش برای سایبان‌های سبک مناسب است که به راحتی می‌توان چتر سایبان را به جاهای مختلف انتقال داد.

سایبان چتری دستی: در این گروه چتر سایبان حرکت بال‌های کناری و میله‌های چتری سایه بان با استفاده از یک قرقره و اهرم دستی انجام می‌گیرد. این روش برای اندازه‌های کوچک چتر سایبان مناسبتر است و نیازی به استفاده از انرژی الکتریکی ندارد. وزن سبک پارچه در این مدل از سایه بان ها موضوع بسیار مهمی است که باید به چتر سایبان توجه شود.

سایبان چتری اتوماتیک: دسته سوم سایه بان های چتر اتوماتیک یا سایبانهای برقی هستند که به کمک انرژی الکتریکی کنترل می‌شوند و در آنها نیروی انسانی دخالت ندارد. از کلیدهای الکتریکی و همچنین ریموت کنترل از راه دور در این مدل استفاده می‌شود و تمامی حرکات آن تحت کنترل جریان الکتریسیته قرار دارند.